Отборът на Шотландия стигна до драматична победа като гост на

...

Шотландия шокира Норвегия с късен обрат

Отборът на Шотландия стигна до трагична победа като посетител на Норвегия (2:1) в мач от квалификациите за UEFA EURO 2024. С трите точки Шотландия продължава превъзходството в групата си, събирайки цялостен актив точки след 3 мача. Съставът на Норвегия остава на третото място с 1 точка след 3 мача.

Звездата на домакините Ерлинг Халанд съумя да даде преднина на норвежкия отбор. В 61-ата минута голмайсторът бе прецизен от дузпа. Всичко вървеше добре за възпитаниците на Столе Солбакен до заключителните минути на дуела.

В 87-ата минута резултатът бе подравнен след неточност в защитата на домакините. Топката стигна до Линдън Дайкс, който се възползва и я прати в мрежата на Ориан Ниланд.

Само две минути по-късно пристигна и цялостният поврат. Дайкс този път се регистрира с асистенция към Кени МакЛийн, който преодоля с изстрел в долния десен ъгъл и донесе триумфа на Шотландия.