Отборът на Шампион 2006 победи тима на Шоутайм с 65:57

...

Шампион 2006 приключи сезона с победа над Шоутайм в първенството на България по баскетбол за жени

Отборът на Шампион 2006 победи отбора на Шоутайм с 65:57 (16:12, 16:7, 18:17, 15:21 като посетител във Варна в мач от шестия, финален кръг на втората четворка в шампионата на България по баскетбол за дами. Така Шампион 2006 завърши сезона с шест триумфа от шест мача, а варненският Шоутайм реализира актив от три победи и три загуби.

Гостите от София превъзхождаха съперника си през целия мач, като до почивката натрупаха преднина от 32:19. Баскетболистките на Шампион 2006 усилиха разликата до 19 точки в третата четвърт, а преди заключителните 10 минути домакините изоставаха с 36:50. До края силите на Шоутайм стигнаха единствено да понижи пасива си.

Анджела Стамболян бе най-полезна за спечелилите със 17 точки, 11 битки и 3 асистенции, а Габриела Коцева се включи с 16 точки, 4 битки и 3 асистенции.

За домакините по 10 точки означиха Анхела Йошовска, Адриана Балтанова, Габриела Ангелова и Каломира Пенчева.

До края на конкуренцията във втората четворка остава да се изиграе единствено мачът сред Академик Пловдив и Дунав 2016 на 23 март, а в Първата четворка остават още четири кръга и по-късно предстоят полуфиналите в шампионата.