Отборът на Шалке 04 по всичко изглежда, че вече брои

...

Шалке 04 катастрофира тежко срещу Щутгарт

Отборът на Шалке 04 по всичко наподобява, че към този момент брои дните, до момента в който пристигна моментът да играе във второто равнище на немския футбол. Тимът от Гелзенкирхен претърпя доста тежко проваляне с 1:5 при визитата си на Щутгарт на „ Мерцедес-Бенц Арена” в мач от 23-ия рунд на Първа Бундеслига.

Бранителят Ватару Ендо вкара два гола през първата част (10, 26), с цел да даде превес на домакините, а в 34-ата Саша Калайджич наниза трети гол във вратата на Шалке. Сеад Колашинац върна един гол от пасива на своя отбор пет минути преди края на първата част, само че в 72-ата Набил Бенаталеб пропусна дузпа и възможностите на тима за нещо от визитата на „ швабите” тотално привършиха.

Филип Клемент в 88-ата и Даниел Дидави във втората минута от добавеното време съкрушиха изцяло гостите, които са последни във краткотрайното класиране в Германия с едвам девет точки след 23 изиграни мача. Спасителният бряг е на 9 точки и 15-и е Херта. Щутгарт заема деветото място с 32 точки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `