Отборът на Шалке 04 излезе на 6-о място в Бундеслигата

...

Втора поредна победа за Шалке, този път истински погром

Отборът на Шалке 04 излезе на 6-о място в Бундеслигата след 4-ия кръг, като записа втора поредна победа след неприятния старт на сезона. Днес "кралско сините " разрушиха с 5:1 като посетител новака Падерборн и имат 7 точки. Два гола вкара крилото Амин Харит, а по едно попадение прибавиха Салиф Сане, Суат Сердар и Ахмед Кутуджу.

Иначе домакините откриха рано-рано резултата посредством Каули, който беше прецизен в 8-ата минута. Падерборн направи добра преса в половината на гостите, топката беше отнета и подадена към Свен Михел, който центрира отляво за празнуващия през днешния ден рожден ден Каули, а той с глава изпревари Александер Нюбел.

Шалке незабавно реагира - Марк Ут и Гуидо Бургщалер имаха благоприятни условия да вкарат, като вратарят Яник Хут избави. Но Салиф Сане изравни в 33-ата минута след пробив и подаване на Бащиян Очипка. Малко преди края на първото полувреме Михел имаше златен късмет да вкара, само че след подаване на Себастиан Василиадис проби и стреля в дребната мрежичка от външната страна.

Гостите демонстрираха, че са по-опитни през второто полувреме и четири минути след неговото начало стигнаха до 1:2, дело на Суат Сердар. Топката рикошира в крайници на Уве Хюнемайер и подлъга вратаря Хут.

Амин Харит направи 3:1 в 71-ата минута, като преди този момент се получи чудесна композиция сред Бургщалер и Стрели Мамба, вкарвайки технично до гредата. Пак Харит вкара за 5:1 в 89-ата минута, завършвайки композиция на августовското попълнение Джонджо Кени и резервата Уестън Маккени. Ахмед Кутуджу пък беше създателят на 4-ия гол за отбора от Гелзенкирхен./БТА