Отборът на Севиля завърши наравно 1:1 като гост на Атлетико

...

Севиля си гарантира участие в Шампионската лига след равенство с Атлетико

Отборът на Севиля приключи наедно 1:1 като посетител на Атлетико (Мадрид) в дуел от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига.

" Рохибланкос " откриха резултата на стадион " Уанда Метрополитано " в 30-ата, Яник Караско центрира в наказателното поле на " андалусиици ", а непокритият Хосе Хименез с глава прати топката в далечния горен ляв ъгъл на вратата, защитавана от Ясин Буну.

Севиля възвърне равенството в 85-ата минута. Оливер Торес центрира отдясно в пеналтерията на домакините, където връхлитащият от задна позиция Юсеф Ен-Несири засече с глава и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Ян Облак.

В класирането Атлетико (Мадрид) е трети с 68 точки, до момента в който отборът на Юлен Лопетеги е четвърти с 67 пункта и кръг преди края на актуалната акция си подсигурява присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон.