Отборът на Севиля регистрира победа и във втората си контрола

...

Севиля записа успех в Далас, новите изпъкнаха

Отборът на Севиля записва победа и във втората си контрола среща след 3:1 над ФК Далас, играна тази нощ в Съединени американски щати. Момчетата на новия ментор Юлен Лопетеги не срещнаха компликации и демонстрираха класа против американския противник. Попаденията за отбора от Андалусия вкараха новите придобивки Люк де Йонг и Жоан Жордан, както и познатият Нолито. След почивката в игра се появи друга лятна покупка - Оливер Торес, който остави отлични усещания с техника и взор върху играта. В 22-рата минута Люк де Йонг преодоля с лекост защитник, вдигайки топката във въздуха. Последва прекрасен изстрел под гредата от към осем метра - 0:1. В 42-рата домакините изравниха с диагонален удар от гредата. През втората част испанците не оставиха подозрение в превъзходството си. В 52-рата Жордан осъществя от директен свободен удар, завъртайки топката над стената. В 83-тата Нолито вкара за крайното 1:3 благодарение на рикошет. Следващата инспекция на севилци ще е надалеч по-трудна - против европейския първенец Ливърпул. Примера дивисион 1 кръг, неделя 18 август  Еспаньол 20:00  Севиля