Отборът на Севиля разби с 4:1 Райо Валекано в мач

...

Миланист напълни кошера на пчеличките, тежък мач за ВАР в Мадрид

Отборът на Севиля разруши с 4:1 Райо Валекано в мач от първия кръг на Ла Лига, игран на “Вайекас”. Преотстъпеният от Милан Андре Силва дебютира в Примера с три попадения, а един гол за андалусците добави Франко Васкес. За новаците прецизен беше Адриан Ембарба от дузпа. Многократно съдията употребява системата ВАР, като посредством нея анулира два гола и назначни дузпа. Срещата стартира стремително с два анулирани гола. Първо във втората минута Адриан Ембарба получи топката в състояние на засада и я прати в мрежата. След консултация с ВАР съдията не зачете попадението. В десетата кълбото попадна в мрежата на “пчеличките”, само че след нова засада. Резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Хесус Навас центрира отдясно и Франко Васкес стреля технично с пета от пет метра - 0:1. Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” продължиха да нападат. В 29-ата и 30-ата Андре Силва пропусна на два пъти. Той се реваншира в 32-ата, когато удвои резултата след подаване отляво на капитана Серхио Ескудеро. В 40-ата Навас пропусна да вкара втори гол, откакто шутира рисково около гредата. Секунди преди почивката Андре Силва още веднъж се разписа и направи 0:3. След корнер и карамбол Андре Силва стигна до топката и означи. След почивката мадридчани не намириха сили да се надигнат. От своя страна отборът на Пабло Мачин не се напрягаше доста. В 64-ата минута Пабло Сарабия пропусна поради добра интервенция на вратаря Алберто Гарсия. В 80-ата Андре Силва оформи своя хеттрик. Мудо Васкес даде превъзходен пас и новопривлеченият от Милан португалец приключи в мрежата. Съдията подвигна засада, само че след консултация с ВАР попадението беше зачетено. В 83-ата домакините получиха дузпа след нова интервенция на ВАР. Съдията видя нарушаването отвън наказателното поле, само че видео инспекцията откри, че е вътре. Ембарба вкара от бялата точка с 1:4. Две минути по-късно Ембарба нацели греда. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 1 кръг, неделя 19 август  Райо Валекано 1:4краен резулат  Севиля