Отборът на Севиля пропусна възможността да съкрати аванса на на

...

Валенсия направи огромна услуга на Реал Мадрид в борбата за титлата

Отборът на Севиля пропусна опцията да редуцира задатъка на на върха в испанската на единствено две точки, откакто приключи 1:1 при гостуването си на Валенсия.
Началото на срещата не предвещаваше подобен процес, откакто Муктар Диакаби си наниза автогол и даде ранен задатък на гостите. В 14-ата минута изравнителен гол на Валенсия бе анулиран вярно поради засада.
В 38-ата минута Рафа Мир (Севиля) нацели гредата на " прилепите ", а пет по-късно те въпреки всичко възвърнаха равенството посредством Гонсало Гедеш, който се разписа с глава.
През второто полувреме и двата тима профукаха по едно чисто състояние, а в 89-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Хосе Гая.
Във краткотрайното класиране Валенсия е на девето място с 29 точки, до момента в който Севиля остава втори с 45 пункта (Реал Мадрид е с 49)!
Източник: sportlive.bg