Отборът на Севиля постигна трудна победа с 3:2 при гостуването

...

Севиля за малко да си изпати в Турция, но си тръгна с победата

Отборът на Севиля реализира сложна победа с 3:2 при гостуването си на Акхисарспор в дуел от група J на Лига Европа. Головете за спечелилите означиха Нолито (12’), Луис Муриел (38’) и Евер Банега (87’д.), а за домакините точни бяха Елвис Ману (52’) и Онур Айък (78’).

Андалусийците взеха самодейността още от началото на мача и разумно поведоха в 12-ата минута посредством Нолито след асистенция на Муриел. В 38-ата точно колумбиецът повиши на 2:0, откакто Куинси Промес му достави топката тъкмо пред вратата.

Домакините обаче излязоха за втората част пределно стимулирани да извърнат мача. В 52-ата минута Ману понижи изоставането след страхотна независима акция. Пет по-късно Акхисарспор получи правото да извърши дузпа, откакто нападателят беше съборен в наказателното поле от Серхи Гомес, за който това беше втори жълт и надлежно червен картон. Гюрай Вурал обаче нацели лявата греда и по този начин пропиля наказателния удар. В 78-ата обаче той се реваншира с положително центриране към Айък, който с глава изравни резултата. В 87-ата минута и Севиля си завоюва дузпа след фаул на Мигел Лопес против Франко Васкес. Банега се зае с осъществяването и го трансформира в гол за крайното 3:2 в интерес на неговия отбор.
FT: @Akhisarspor 2-3 #SevillaFC

A tough second-half but @Ever10Banega kept his cool as always to score from the penalty spot with a few minutes to go.#vamosmisevilla #UEL pic.twitter.com/MnhFIvfVVC
— Sevilla FC (@SevillaFC_ENG) November 8, 2018 С днешния триумф Севиля дели с Краснодар първото място в групата с 9 точки. Стандарт Лиеж е трети с 6, а Акхисарспор е финален към момента без актив. Лига Европа 4 кръг, четвъртък 8 ноември  Акхисар Блд Спор 2:3краен резулат  Севиля