Отборът на Севиля надви с 1:0 Алавес в двубой от

...

Севиля завърши с победа и ще играе в Европа

Отборът на Севиля надделя с 1:0 Алавес в дуел от последния кръг на Ла Лига. Момчетата на Хоакин Капарос приключиха на седмата позиция в класирането и ще играят в Лига Европа през новия сезон. Висам Бен Йедер означи в 28-ата минута. Домакините започнаха окуражено и натиснаха своя противник. Сандро Рамирес шутира два пъти в петата и шестата минути. В 14-ата Рубен Собрино насочи превъзходен удар към сглобката, само че не съумя да означи. В 28-ата Франко Васкес откри Висам Бен Йедер и френският нападател осъществя ситуацията - 1:0. След композиция сред Нолито, Мудо и Бен Йедер последният стреля, получи се рикошет и топката се удари в страничната греда. В началото на второто полувреме основният арбитър Дел Серо Гранде се контузи и беше сменен от четвъртия съдия. “Бяло-червените” продължиха да диктуват темпото и да основават положения. В 65-ата още веднъж гредата оказа помощ на баските. Минута по-късно гостите от Витория изпуснаха да изравнят, откакто Давид Сория някак мазета след удар на Мунир Ел Хадади. В 88-ата стражът на Алавес направи три поредни спасявания в границите на секунди. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, събота 19 май  Севиля 1:0краен резулат  Алавес