Отборът на Севиля измъкна много ценна победа с 4:3 при

...

Севиля се измъкна сух от голово шоу със Селта

Отборът на Севиля измъкна доста скъпа победа с 4:3 при гостуването на Селта Виго в финален мач от 30-тия кръг в Ла Лига.

Жул Кунде даде съвършения старт за своя отбор в 7-та минута, само че с два гола на Яго Аспас Селта бързо обърна развоя на мача. До края на първата част Фернандо и Брейс Мендес вкараха по един за всеки тим, с цел да може Селта да се отдръпна с задатък от 3:2.

През втората част момчетата на Хулиен Лопетеги се активизираха, което беше задоволително и за цялостния поврат. Иван Ракитич изравни в 60-та минута, а Алехандро Гомес даде трите точки за своя отбор в 76-та.

Така Севиля се приближи на 6 точки от първото място в Ла Лига, до момента в който Селта остана в средата на таблица - 10-ти, с 37 точки.