Отборът на Септември успя да се пормъкне до 1/8-финалите на

...

Трилър в Драгалевци с щастлив край за Септември

Отборът на Септември съумя да се пормъкне до 1/8-финалите на Купата на България, откакто съумя да в профил турдно Спартак (Плевен) в драма със седем гола на стадиона в квартал Драгалевци. Тимът от столицата се наложи с 4:3. По стратегия отборът от Северна България трябваше да е хазаин, само че двата клуба се схванаха срещата да се играе в София.
 Спартак (Плевен) - Септември @@@
Резултатът бе открит от символичните посетители в четвъртата минута, откакто Георги Русев съумя да прокара топката около вратаря Начев. В десетата Спартак изравни след неточност на стража Вуцов и Петър Тончев изравни. Скоро обаче Владимир Николов засече центриране с глава и даде нова преднина на Септември. Малко преди края на полувремето Борис Галчев вкара трети гол за отбора си откакто се разписа с удар в наказателното поле.
През втората част отборът от София очевидно подцени противника и това костваше равнене. На два пъти Кристиан Григоров с глава прониза Вуцов и по този начин направи 3:3. В 87-ата минута обаче Септември получи правото да извърши дузпа и Павел Петков осъществя за крайния триумф на отбора си.

Спартак (Плевен) - Септември (София) 3:4