Отборът на Септември София постигна разгромна победа с 4:0 над

...

Септември разгроми Струмска слава с по два гола във всяко полувреме

Отборът на Септември София реализира разгромна победа с 4:0 над втородивизионния Струмска популярност Радомир в първата си контролна среща от зимната подготовка.

Столичани превъзхождаха противника си през целия мач и вкараха по два гола във всяко полувреме. Срещата беше изгледана от президента на " виненочервените " Румен Чандъров, а основен арбитър беше интернационалният съдия Никола Попов.

Мартин Петков откри резултата още в 3-ата минута, откакто засече от дясно центриране на Мартин Стоянов. В 25-ата минута стана 2:0 при меле в дребното наказателно поле. Юношеският национал Захари Атанасов проби и стреля, топката се отби в крайници на Костадин Илиев и влезе за повторно във вратата на Драгомир Петков. Мартин Петков можеше да усили персоналния си актив седем минути по-късно, само че вратарят избави. Пет минути преди края на първата част още веднъж някогашният нападател на Левски и Славия можеше да се разпише, откакто пресече неприятно върната топка към вратаря. Ударът му обаче се спря от външната страна на мрежата.

Четири минути след началото на второто полувреме Денислав Мицаков препъна Борислав Маринов и чудесно управлявалият арбитър Никола Попов отсъди дузпа. Новото попълнение Митко Митков беше непогрешим от 11-те метра и направи резултата 3:0.

Крайното 4:0 оформи Валентин Йосков, който излезе самичък против аварийния вратар на гостите Вълков и го преодоля без проблем. В минутите до края на мача и гостите от Радомир направиха няколко положителни благоприятни условия, които бяха пропилени от Тома Ушагелов и Константин Богданов. За радомирци взеха присъединяване десетина момчета, които досега са играли в аматьорския футбол, както и австралийски халф Никълъс, играл за последно в гръцката втора дивизия.