Отборът на Сенегал допълни полуфиналистите в турнира за Купата на

...

Сенегал си уреди среща с Буркина Фасо на полуфиналите в турнира за Купата на африканските нации

Отборът на Сенегал добави полуфиналистите в шампионата за Купата на африканските народи, откакто в профил Екваториална Гвинея след 3:1.

В борбата за място на финала Сенегал ще се изправи против сензацията Буркина Фасо. Двубоят стартира равностойно, като чистите положения и пред двата тима липсваха. В 28-ата минута обаче сенегалците стигнаха до попадение посредством, който се възползва от подаване на зад защитата на противника.

След почивката играчите на Екваториална Гвинея демонстрираха упоритости. В 50-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа, която след това беше анулирана след намесата на. В 57-ата минута Екваториална Гвинея въпреки всичко стигна до равнене посредством попадение на Яник Бюила, за който това беше първо попадение в шампионата.

Голът даде криле на играчите на Екваториална Гвинея, само че импулсът в играта им беше бързо сподавен. С попадения на (68) и (79) Сенегал стигна до триумфа и в сряда вечер ще се изправи против Буркина Фасо.