Отборът на Селтик постигна убедителна победа с 3:1 като домакин

...

Селтик продължи с убедителното си представяне в Лига Европа

Отборът на Селтик реализира безапелационна победа с 3:1 като хазаин на Рен в дуел от 5-ия кръг на група Е в Лига Европа.

В 21-ата минута Люис Морган откри резултата в интерес на “детелините”, възползвайки се от пас на Джеймс Форест. В добавеното време на първата част Райън Кристи удвои преднината на домакините с мощен шут отдалече. Майкъл Джонсън повиши на 3:0 в 74-ата минута. Французите въпреки всичко стигнаха до почетен гол в 89-ата минута, когато Адриен Хюну с глава засече центриране на Фаиту Мауаса.

Така Селтик сигурно ще приключи на първата позиция в групата, откакто още в предишния кръг се класира за елиминационната фаза на шампионата. Тимът има 13 точки, до момента в който Рен е финален единствено с един пункт в своя актив.