Отборът на Селта записа пети пореден мач без победа в

...

Селта отново не победи, но напусна зоната на изпадащите

Отборът на Селта записа пети следващ мач без победа в Примера дивисион, само че напусна зоната на изпадащите и към този момент е 17-и с 15 точки, колкото има и 18-ия Майорка.

В неделната вечер отборът от Виго приключи 1:1 с Осасуна в последния дуел от 19-ия кръг, като може да съжалява за изпуснатата опция да прибави три точки към актива си. Всичко най-интересно в този мач се случи в заключителните 15 минути.

Тогава Санти Мина откри за Селта и хвърли трибуните в възторг. Надеждите за първа победа от ноември насам обаче бяха сринати от Чими Авила, който изравни отбора от Памплона в 83-та минута и резултатът се резервира до края.

Така Осасуна събра 24 точки и върви на 12-ото място във краткотрайното класиране. В идващия кръг на 19 януари Селта гостува на Атлетик Билбао, а Осасуна е хазаин на Валядолид.
Примера дивисион 19 кръг, неделя 5 януари  Селта 1:1краен резулат  Осасуна