Отборът на Селта загуби у дома с 0:2 от Гранада

...

Два червени картона до 30-ата минута обрекоха Селта

Отборът на Селта загуби вкъщи с 0:2 от Гранада в среща от четвъртия кръг на испанското състезание. Галиският отбор падна в багра, откакто до 30-ата минута получи цели два червени картона. Гостите от “Лос Карменес” търпеливо изчакаха своя противник и взеха точките от Виго. В осмата минута “небесносините” останаха с човек по-малко. Хорхе Саенс беше изпъден след консултация с ВАР. Защитникът на Селта застъпи без топка Роберто Солдадо и го избута в тил, като това му донесе пряк червен картон съгласно новите строги правила в Ла Лига. В 29-ата домакините към този момент играеха с деветима индивида поради нов червен картон. Фран Белтран влезе рисково с бутоните в крайници на противник. В петата добавена минута на първото полувреме южняците откриха резултата. Анхел Монторо центрира от корнер и Херман Санчес беше прецизен с глава - 0:1. В 55-ата отборът от подножието на Аламбра вкара второ попадение. Янхел Ерера означи незабравим гол след великолепен шут от 25 метра, при който топката влетя към лявата сглобка на вратата на Рубен Бланко. Момчетата на Фран Ескриба няма сили да отвърнат на удара. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 4 кръг, неделя 15 септември  Селта 0:2краен резулат  Гранада