Отборът на Селта се върна към победите, след като записа

...

Селта се бетонира в средата на таблицата след категоричен успех като гост

Отборът на Селта се върна към успехите, откакто записа безапелационен триумф при гостуването си на Алавес.

Срещата сред двата отбора от 29-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 1:3.

Точни за спечелилите бяха Нолито, Аспас и Санти Мина. Всичко бе решено още през първото полувреме, в границите на което паднаха трите попадения.
 Зинедин Зидан залага на Еден Азар против Ливърпул?
Зидан залага на Азар против Ливърпул?

Белгийският футболист не е играл от 13-и март

Нещо повече - интригата в мача наподобява завърши още в 20-ата минута. Тогава резултатът към този момент беше " типичен " за Селта.

Нолито откри след едвам 8 минути игра, а седем по-късно преимуществото на състава от Виго към този момент беше удвоено.
 Снимка 525680
Източник:

Натискът на гостите не спираше нито за минута, като третото попадение не закъсня, негов създател беше Санти Мина, а с това, на доктрина беше комплициран завършек на интригата в конфликта.

Мурийо се " постара " да резервира напрежението в срещата, като си изкара червен картон малко след почивката.
 Зинедин Зидан: Омръзна ми от историята с Халанд!
Зидан изригна: Омръзна ми от историята с Халанд!

Специалистът упорства фокусът на неговите футболисти да бъде извънредно ориентиран към терена и представянето им

До края обаче силите на домакините стигнаха само за отбелязване на почетен гол за крайното 1:3. Автор на попадението беше Флориан Лежюн.

Селта е 8-и, а Алавес предпоследен в класирането.