Отборът на Селта постигна очаквана победа над последния във временното

...

Селта нямаше проблеми срещу последния в Примера

Отборът на Селта реализира предстояща победа над последния във краткотрайното класиране на Примера дивисион – Депортиго Алавес.

Гостите се постановиха с 3:1, а това бе най-малкият резултат, с който се отърваха домакините.

Тимът на Селта игра съвсем 40 минути с човек по-малко на терена, откакто Джейсън Мурило получи втори жълт картон при започване на втората част. Въпреки численото си преимущество, домакините по този начин и не съумяха да поднесат изненадата.

На процедура всичко в срещата бе решено още в първите двадесет минути на мача, когато паднаха и трите гола във вратата на Алавес. Нолито откри за Селта в осмата минута след асистенция на Яго Аспас, а седем по-късно двамата си размениха функциите за 2:0. Санти Мина направи 3:0 след нова асистенция на Аспас.

Домакините стигнаха до почетно попадение едвам три минути преди последния съдийски сигнал, а в създател на гола стана Фориан Лежен.

След днешния триумф Селта се изкачи до осмото място в таблицата, до момента в който Алавес остава твърдо на последната позиция.