Отборът на Селта надигра Алавес с 2:0 като домакин в

...

Летежът на Селта в Ла Лига продължава

Отборът на Селта надигра Алавес с 2:0 като хазаин в мач от 14-ия кръг на Ла Лига и към този момент е единствено на точка от място в топ 6. За отбора от Галисия, който през предишния сезон едвам не изпадна, това е четвърта поредна победа в шампионата, като никой различен не може да се похвали с такава форма сега.

Юношата на клуба Брайс Мендес вкара и двата гола, с което към този момент има три попадения за Селта. 23-годишният испанец вкара първо с глава в 19-ата минута след центриране на Лукас Оласа, а в 79-ата удвои на празна врата след асистенция на Яго Аспас.
“Небесносините” имат условия да усилят победната си серия, защото до края на годината им предстоят дуели против намиращите се в зоната на изпадащите Хетафе и Уеска.

В същото време Алавес е единствено на точка от рисковата зона, откакто досега има едвам три победи.