Отборът на се наложи трудно с 1:0 у дома над

...

Лил поведе в Лига 1 с късен гол

Отборът на се наложи мъчно с 1:0 вкъщи над в среща от третия кръг в шампионата на Франция. Голът на успеха за " песовете " беше осъществен от в 88-ата минута след удар от наказателното поле и асистенция на Домагой Брадарич.

Домакините имаха цялостно предимство през цялата среща. След почивката вратарят на Метц Александър Окуджа на няколко пъти се намеси уверено, като не разреши Лил да направи много по-изразителен триумф. Дузпа за домакините беше анулирана след консултация с ВАР. " Песовете " се изкачиха преди всичко в Лига 1 с актив от 7 точки. Метц е без нито една извоювана точка за момента на 17-ата позиция.

The sweetest feeling Luiz Araújo's late winner caps a 2nd half performance from our boys
— LOSC Lille EN (@LOSC_EN) Лига 1 3 кръг, неделя 13 септември  Лил 1:0краен резулат  Метц