Отборът на се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата

...

Байер разгроми Айнтрахт и е на 1/8-финал за Купата

Отборът на се класира за 1/8-финалите на шампионата за Купата на Германия, откакто разгроми вкъщи с 4:1. Съперник на " аспирините " в разногласието за място на 1/4-финалите ще бъде отборът на Есен.

Резултатът на " Бай-Арена " беше открит от гостите посредством. Резултатът се резервира до 27-ата минута, когато аржентинският нападател на " аспирините " изравни от дузпа. В началото на втората част домакините стигнаха до цялостен поврат с попадение на младия Едмонд Тапсоба.

Французинът вкара за 3:1 в 67-ата минута, а единствено шест минути по-късно " аспирините " останаха с човек по-малко. Тогава за груба игра бранителят получи пряк червен картон. Дори с човек по-малко на терена, Байер стигна до ново попадение, като негов създател още веднъж стана Муса Диаби, който оформи своя дубъл.