Отборът на съумя да порази Царско село с 2:0, но

...

Арда порази жалък Царско село, Коконов направи пропуска на сезона

Отборът на съумя да порази Царско село с 2:0, само че столичният отбор се размина с най-малкото при визитата си в Кърджали. Софиянци насочиха един-единствен удар в хода на целия мач на „ Арена Арда” и тотално разочароваха с представянето си при визитата.
Двата гола на „ сините” паднаха през първата част, откакто в 21-ата минута Спас Делев откри резултата, а Иван Коконов бе прецизен от дузпа в добавеното време на първото полувреме.
Коконов пък се регистрира с призрачен пропуск на празна врата през вторите 45 минути, откакто не съумя да приключи удар от един метър след съвършен паралелен пас, даден от Спас Делев.
Така Арда към този момент е с 21 точки и се приближи на три зад осмия Берое, само че отборът от Кърджали е и с два мача пасив. Седмият Левски е с 25 точки, само че „ сините” също са с два мача повече от Арда.
Царско село остава надълбоко закотвен на дъното в Първа лига, а тимът има едвам 11 точки в своя актив.
Източник: sportlive.bg