Отборът на Сасуоло затвърди добрата си форма след рестарта на

...

Сасуоло продължава наказателната си акция в Серия А

Отборът на Сасуоло затвърди положителната си форма след рестарта на сезона в Италия, като записа трети следващ триумф. Воденият от Роберто Де Дзерби отбор победи Болоня като посетител с 2:1 в дуел от 31-ия кръг на Серия А и се изкачи на осмата позиция с 43 точки, като изоставането от седмия Милан е шест. Преди този мач Сасуоло реализира триумфи над Фиорентина и Лече. Тимът на Болоня пък победи в предходния кръг един от водачите в класирането - Интер.
 Сасуоло унижи Фиорентина на " Артемио Франки "
Резултатът беше открит в 41-ата минута от Доменико Берарди. Той получи топката отдясно в наказателното поле, преодоля защитник на домакините и съумя да нанесе прецизен удар за 1:0. След почивката гостите нанесоха втори удар, откакто Лукаш Хараслин се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Стражът на Болоня Скорупски отрази първия удар, само че при добавката Хараслин удвои. В самия завършек на мача домакините стигнаха до почетен гол посредством Муса Бароу, само че за повече нямаха време.