Отборът на Сасуоло разби с 3:1 Болоня на "Ренато Дал'Ара"

...

Сасуоло удари Болоня на Ренато Дал`Ара

Отборът на Сасуоло разруши с 3:1 Болоня на "Ренато Дал'Ара " в среща от 37-ия кръг на италианската Серия А.

Двубоят бе без изключително значение за класирането на двата отбора, защото и "рособлу " и "неровердите " нямат късмет за местата, даващи право на присъединяване в евротурнирите, а пък са надалеч и доста от зоната на изпадащите.

Таранът Джанлука Скамака откри резултата в 35-ата минута, оползотворявайки подаване на капитана на отбора Доменико Берарди. Асистенцията е под номер 14 за фланговия футболист през сезона.

Именно Берарди повиши на 2:0 четвърт час преди края, а Скамака с втория си гол в двубая направи резултата "класически " тъкмо 10 минути преди края. Рикардо Орсолини понижи от дузпа във втората минута на добавеното време, само че времето не стигна за повече от този почетен гол на болонци.

С трите точки през днешния ден футболистите на Алесио Дионизи събраха общо 50 и заемат 11-а позиция. Болоня на Синиша Михайлович пък е две места по-назад с 43 пункта.