Отборът на САЩ спечели Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ

...

САЩ спечели Лигата на нациите за трети пореден път

Отборът на Съединени американски щати завоюва Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ за трети следващ път. Във финала в Тексас, американците надвиха с 2:0 над Мексико след голове на Тейлър Адамс и Джовани Рейна вкараха попаденията за домакините, които им донесоха купата. Съединени американски щати печели трофея и в трите издания на шампионата, провеждани до момента.

Минути преди края на срещата, основният рефер на дуела Дрю Фишър приключи мача, откакто от трибуните се чуха дискриминационни викания по адрес на вратаря на Съединени американски щати Мат Търнър. В последна сметка обаче, мачът се доигра.

През миналогодишното издание на шампионата, в полуфиналния мач сред Съединени американски щати и Мексико в Лас Вегас още веднъж имаше сходни проблеми с почитателите на мексиканците, като тогава реферът даже свири завършек на мача четири минути преди да изтече постоянното време.