Отборът на САЩ спечели хокейния финал при дамите на олимпийските

...

САЩ излъга след дузпи Канада в дамския хокеен финал

Отборът на Съединени американски щати завоюва хокейния край при дамите на олимпийските игри в ПьонгЧанг. Американките завоюваха след осъществяване на наказателни удари, откакто постоянното време и продължението на мача с Канада приключиха при тъждество.

Класиране по медали на зимните олимпийски игри ПьонгЧанг 2018

Швеция завоюва първото злато

Така след 20 години Съединени американски щати още веднъж са със златни медали. Канадките останаха втори след четири следващи олимпийски трофеи.

В дамския хокей тези два тима са с съсловия над всички останали и постоянно, единствено с едно изключение, дефинират първенеца в мач по сред си. По предписание на международни шампионати печели Съединени американски щати, а на олимпиади Канада.

Новите шампионки поведоха с гол на Хилари Найт в края на първата третина при числено предимство.

Канадките направиха поврат през втората част с попадения на Хали Ъруин и Мери Полин. Съединени американски щати израниха 6 минути преди сирената посредством Кели Панек.

В 20-минутното продължение пролича умората и нямаше доста обстановки за гол. В последната минута канадките играха 4 на 3 след наказване, само че не можаха да отбележат надвит гол.

При дузпите двата тима означиха два пъти от пет благоприятни условия. Шестите осъществявания дефинираха първенеца.

Жоселин Ламоро-Дейвидсън вкара със забележително самообладание, заобикаляйки Шанън Шабадош. Канадката Меган Акоста сбърка и хокеистките на Съединени американски щати нахлуха на леда.

На трето място се класира Финландия, която през вчерашния ден победи Русия с 3-2.