Отборът на САЩ победи Турция с 3:2 (25:21, 25:17, 22:25,

...

САЩ се класира за 1/4-финалите на Световното по волейбол

Отборът на Съединени американски щати победи Турция с 3:2 (25:21, 25:17, 22:25, 19:25, 15:12) и се класира за четвъртфиналите на Световното състезание по волейбол за мъже, където чака Полша.

Успехът пристигна извънредно трагично за американците, които бяха считани за огромни фаворите. Те завоюваха относително елементарно първите два гейма, само че вместо да затворят мача с чиста победа, разрешиха на отбора на Турция да се върне. Така се изиграе тайбрек, в който резултатът бе 12:12, само че по-голяма класа на отбора на Съединени американски щати въпреки всичко му разреши да означи последните три точки.

Атаката на Турция бе по-силна, само че американците се постановиха трагично поради по-добрия си сервис и блок.

Най-резултатен за американците със 17 точки бе Дейвид Смит, а 15 добави Матю Андерсън. Над всички в мача бе турският диагонал Адис Лагамуджа, който заби цели 31 точки.

Източник: bg-voice.com