Отборът на САЩ надигра Холандия с 2:0 във финала на

...

САЩ защити световната си титла след успех над Холандия

Отборът на Съединени американски щати надигра Холандия с 2:0 във финала на Световното състезание по футбол за дами във Франция. Във финала, игран в Лион, американките потвърдиха своята неоспорима класа и се оказаха прекомерно мощни за европейските шампионки.

Срещата стартира равностойно, като настоящият международен отличник стартира по-добре, контролирайки владението на топката, само че доближи до първи прецизен удар в очертанията на холандската врата едвам в 28-та минута посредством Джули Ерц, само че стражът на „ лалетата “ Сари ван Веенендаал.

В края на първата част „ янките “ доближиха до няколко отлични положения посредством Алекс Морган и Ерц, само че Ван Веенендал още веднъж се прояви уверено, с цел да резервира нулевото тъждество на почивката. От своя страна, холандките опитваха да застрашат американската врата посредством контраатаки, само че те не бяха сполучливи. Тимът не насочи нито един прецизен удар по посока Алиса Наер.

През второто полувреме логиката спечелва и Съединени американски щати нанесе своя удар в границите на десетина минути. Първо капитанът Мегън Рапино откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушаване на Щефани ван дер Грагт против Морган. Главният арбитър Стефани Фрапар от Франция се съветва в началото с ВАР, след което уточни най-тежкото наказване във футбола, а Рапино осъществя шестия си гол на Мондиала и общо 50-ти в кариерата за националния тим.

Малко по-късно Роуз Лавел изпрати неспасяемо топката около Ван Веенендаал и умъртви интригата в срещата. До края холандките по този начин и не съумяха да затруднят съществено своя противник и изгубиха в дебютното си присъединяване на край на Световно състезание. За Съединени американски щати това бе четвърта международна купа след 1991 (2:1 над Норвегия), 1999 (5:4 след дузпи над Китай), 2015 (5:2 над Япония) и 2019 (2:0 над Холандия). /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg