Отборът на Сърбия съхрани шансове за класиране на Евро 2020

...

Сърбия остана в играта за Евро 2020

Отборът на Сърбия запази шансове за класиране на Евро 2020 след победа с 2:1 като посетител над Литва в дуел от група В. В другия мач от групата Украйна победи с 2:1 Португалия и се класира на финалите, като индиректно оказа помощ и на западните ни съседи. Над всички във Вилнюс беше нападателят Александър Митрович, който означи и двата гола за Сърбия при започване на втората част, като в ролята на помощник за попаденията му влезе Адем Ляич. Сърбите можеха да вкарат и трети гол, само че стражът на ЦСКА-София Витаутас Черниаускас отрази удар на Неманя Радонич. В играта на сърбите настъпи спад и в последна сметка домакините съумяха да понижат десетина минути преди края посредством Казлаускас. Във краткотрайното класиране Португалия заема второто място с 11 точки, до момента в който сърбите към този момент имат 10. До края на квалификациите и двата тима имат по два мача, като сърбите одобряват Люксембург и Украйна, а Португалия е хазаин на Литва и гостува на Люксембург.
Литва - Сърбия 1:2
0:1 А. Митрович (49)
0:2 А. Митрович (53)
1:2 Д. Казлаускас (79) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 8 кръг, понеделник 14 октомври  Литва 1:2краен резулат  Сърбия