Отборът на Сърбия постигна победа с 2:0 при визитата си

...

Сърбия надви Черна гора с два гола на Влахович и оглави групата на България за Евро 2024

Отборът на Сърбия реализира победа с 2:0 при визитата си на Черна гора в дуел от втория кръг на група G от квалификациите за европейското състезание по футбол през 2024 година в Германия.

„ Плавите “ откриха резултата на стадиона в столицата Подгорица в 78-ата минута, когато Филип Младенович центрира остро по земя отляво в наказателното поле на домакините, където връхлитащият Душан Влахович засече топката от придвижване и с изстрел с левия си крайник прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Милан Миятович.

Отново Влахович бе в прегръдките на съотборниците си, когато приключи скоростна контраофанзива на Сърбия в последните секунди от петминутното добавено време на срещата.

В класирането съставът на Миодраг Радулович е водач с шест точки, следван от състава на Унгария с три, колкото има и третият Черна гора. Четвърти е Литва, а на дъното е България, като и двата отбора са без точков актив.