Отборът на Сампдория постигна изненадваща победа с 3:1 при гостуването

...

Втора поредна тежка загуба за Аталанта в Серия А

Отборът на Сампдория реализира изненадваща победа с 3:1 при гостуването си на Аталанта в ранния мач от днешната стратегия на петия кръг в Серия “А”.

В 13-ата минута Фабио Куалярела финтира Хосе Луис Паломино и с мощен шут прати топката в неговата мрежа. В 45-ата ветеранът можеше да се разпише за повторно в срещата, само че Марко Спортиело избави изпълнената от него дузпа, свирена за игра с ръка на Хоан Мохика.

Генуезците въпреки всичко стигнаха до втори гол в 59-ата минута, когато Мортен Торсби с глава засече центриране на Якуб Янкто. В 80-ата Дуван Сапата беше фаулиран в противниковото наказателно поле и точно той беше прецизен от бялата точка. щ

Крайният резултат оформи Янкто в добавеното време след асистенция на новото попълнение Балде Кейта. Така и двата тима имат по 9 точки, само че с по-добрата си голова разлика Аталанта е трети, а Сампдория е четвърти.