Отборът на Ростов хвърли бомбата в турнира за Купата на

...

Ростов хвърли бомбата за Купата на Русия

Отборът на Ростов хвърли бомбата в шампионата за Купата на Русия, елиминирайи гранда Зенит (Санкт Петербург) в конфликта посред им от 1/8-финала. Домакините на “Ростов Арена” се постановиха с 3:1 и по този начин си осигуриха място в идната фаза.

Ростов пръв взе преднина в мача още в 4-ата минута с гол на Арсений Логашов. В 29-ата минута обаче гостите получиха дузпа и Себастиан Дриуси бе прецизен от бялата точка.

Домакините въпреки всичко стигнаха до триумфа с два късни гола. Първо в 83-ата минута Артур Юсипов още веднъж даде преднина на своя отбор, а в последната 90-а минута Денис Хаджикадунич реши всичко за крайното 3:1.

В различен мач по-рано през днешния ден Краснодар съумя да отстрани Криля Советов с триумф с 2:1 като посетител след продължения и също продължава към 1/4-финала.