Отборът на Рома съхрани вярата си за класиране в Топ

...

Рома също удари апатичната Стара госпожа

Отборът на Рома запази вярата си за класиране в Топ 4 в края на сезона. Тази вечер " вълците " се възползваха от неналичието на задоволително упоритост в редиците на Ювентус и надделяха първенците на Италия с 2:0. Така " джалоросите " остават на единствено точка от зона " Шампионска лига ".

Първото полувреме беше напълно за гостите, които имаха няколко доста положителни положения за гол. С три страхотни намеси обаче блесна вратарят на домакините Антонио Миранте.
 Торино резервира шансове за Европа, някогашен левскар с гол и червен картон

Юве стигна до попадение след паузата, когато Кристиано Роналдо остана самичък против стража на столичани и го преодоля, но секунди по-късно видя, че е бил в състояние на засада, в мига когато получава пас от Пауло Дибала.

Рома дочака своя късмет и удари " Старата госпожа " в 79-ата минута. Един Джеко " почете " едно включване на капитана си Алесандро Флоренци. Националът на Италия изскочи очи в очи против Шчесни и елегантно копна топката над неговия плонж за 1:0.
 Снимка 422915
Източник:

До края домакините стигнаха и до втори гол. " Вълците " сътвориха отлична контраофанзива в 92-ата минута, при която Юндер откри непокрития Джеко, приключил майсторски с компактен шут в средата за крайното 2:0.

В идващия кръг Ювентус семейства на Аталанта и тогава ще получи златните си медали за извоюваното Скудето. Рома има доста мъчно посещение на Сасуоло.
 Фиорентина загуби от Милан с 0:1
Милан продължи несполучливата серия на Фиорентина, Десподов още веднъж не игра за Каляри