Отборът на Рома разгроми с 4:0 като домакин Истанбул Башакшехир

...

Вълците разпокъсаха Истанбул Башакшехир за едно полувреме

Отборът на Рома разгроми с 4:0 като хазаин Истанбул Башакшехир в среща от група J на Лига Европа.

“Вълците” вкараха единствено един гол до почивката, само че след нея бяха безмилостни към противника си и означиха още три попадения. Те поведоха в резултата в 42-ата минута, когато след центриране на Леонардо Спинацола топката се отби в някогашния състезател на Лудогорец Жуниор Кайсара и влетя в мрежата на турския отбор. В 58-ата Николо Дзаниоло финтира неприятелски бранител и пред погледа на вратаря Мерт Гюнок подаде на Един Джеко, за който остана единствено да прати топката в празната врата. В 71-ата минута функциите се размениха и босненецът асистира на младия италианец, който направи резулатата типичен. Крайното 4:0 оформи Джъстин Клуйверт в добавеното време с удар в противоположния ъгъл на вратата.
A performance worthy of that kit!
#ASRoma #UEL #RomaIBFK pic.twitter.com/uEJo9NT0bx
— AS Roma English (@ASRomaEN) 19 септември 2019 година В другия мач от групата Волфсбергер също победи с 4:0, само че като посетител на Борусия Мьонхенгладбах.