Отборът на Рома разби с 4:0 Каляри в мач от

...

Рома разби Каляри за трета поредна победа

Отборът на Рома разруши с 4:0 Каляри в мач от 23-ия кръг на Серия А. Така " вълците " записаха трета поредна победа в италианския шампионат. Тимът на Даниеле Де Роси се изкачи на пето място, до момента в който Каляри остава в зоната на изпадащите - на 18-а позиция с 18 точки.

Началото бе чудесно за домакините, защото още във 2-ата минута Лоренцо Пелегрини означи от близко след центриране от корнер.

В 23-тата минута домакините удвоиха преднината си. Ел Шаарауи получи отляво, подаде за Пелегрини, той върна топката с пета обратно, Лукаку я прескочи за Дибала, който я прати във вратата за 2:0.

Гол на Лукаку бе анулиран поради засада в 42-рата минута, а по-късно дузпа, отсъдена за Каляри в 44-тата минута, бе анулирана след намесата на ВАР.

В началото на второто полувреме " вълците " получиха дузпа за игра с ръка на бранител в наказателното поле, а още веднъж Дибала бе прецизен от бялата точка.

В 59-ата минута Хуйсен се разписа с глава, с цел да оформи крайното 4:0.