Отборът на Рома постигна победа с 3:1 като гост на

...

Рома продължи с господството си над Дженоа

Отборът на Рома реализира победа с 3:1 като посетител на Дженоа в мач от 20-ия кръг на Серия “А”. Така “вълците” удължиха серията си против този противник от 12 срещи без проваляне (9 победи и 3 равенства).

Двубоят стартира отлично за римляните - в 5-ата минута Днегиз Юндер центрира, Лоренцо Пелегрини не съумя да играе с топката, само че тя въпреки всичко влезе в противниковата мрежа и по този начин турчинът беше зачетен като голмайстор. В 44-ата обстановката за гостите стана още по-хубава, защото Давиде Бираски от съпернковия състав си означи автогол при опит за подаване на Леонардо Спинацола. Само 60 секунди по-късно обаче Дженоа понижи пасива си, откакто Горан Пандев се възползва от превъзходен прехвърлящ пас от личната си половина, дело на Ласе Шьоне. “Грифоните” се пробваха да трансформират развоя на мача през второто полувреме, само че все пак в 74-ата минута Един Джеко оформи крайното 3:1 за “джалоросите”, завършвайки тяхна офанзива, пристигнала след неточност на домакинската защита.

Three more points!
#ASRoma #GenoaRoma pic.twitter.com/CH4bE4KpMS
— AS Roma English (@ASRomaEN) January 19, 2020 Серия А 20 кръг, неделя 19 януари  Дженоа 1:3краен резулат  Рома