Отборът на Рома постигна комфортна победа с 2:0 при домакинството

...

Рома гледа смело към четвъртфиналите на Лига Европа

Отборът на Рома реализира удобна победа с 2:0 при семейството си наРеал Сосиедад в първи дуел от осминафиналите на Лига Европа.

„ Римските вълци “ откриха резултата на „ Стадио Олимпико “ в 13-ата минута, когато Пауло Дибала проби по десния фланг и комбинира с Тами Ейбрахам, който се освободи от опеката на Игор Зубелдия и центрира в наказателното поле на гостите, където Стефан Ел Шаарави с изстрел от въздуха се разписа.

Съставът на Жозе Моуриньо постави точка на разногласието три минути преди края на постоянното време. Дибала центрира от ъглов удар в пеналтерията на Реал Сосиедад, а Мараш Кумбула засече мощно топката на първата греда и оформи крайният резултат 2:0 в интерес на Рома.

Реваншът е след седмица, на 16 март от 22 часа българско време на „ Естадио Аноета “.