Отборът на Рома победи Шериф Тираспол с 2:1 като гост

...

Рома пречупи Шериф Тираспол като гост

Отборът на Рома победи Шериф Тираспол с 2:1 като посетител в мач от Група G на Лига Европа.

В 13-ата минута Дейвид Анкей стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина надалеч от вратата.

Четири минути по-късно Жоао Пауло също си опита шанса от отдалеченост, само че осъществяването му бе прекомерно неопределено.

В 25-ата минута Браян Кристанте нанесе удар от ръба на пеналтерията, а топката попадна в ръцете на Максим Ковал.

Десет минути по-късно Джером Нгом овладя положително подаване и стреля от точката на дузпата, само че опитът му срещна десния непряк дирек.

В 37-ата минута пък Ел Шаарауи бе покрай отбелязването, само че неговият шут бе избавен от стража на Шериф.

Дълбоко в продълженията на първата част Леандро Паредес съумя да осъществя с удар от границата на наказателното поле.

В 57-ата минута резултатът бе подравнен. Кристиан Товар беше на точното място в точното време, с цел да овладее отбитата топка и я изстреля в лявата страна на вратата.

Ромелу Лукаку даде нова преднина на Рома, откакто проби добре и стреля от вътрешността на наказателното поле.

Четири минути преди края на срещата Андреа Белоти бе изведен добре, само че пропусна огромна опция, шутирайки на сантиметри от лявата греда.

В осмата минута на продълженията Жоао Пауло влезе жестоко в краката на състезател от Рома и това му донесе пряк червен картон. Шериф доигра срещата с човек по-малко.

В другия мач от тази група Славия Прага завоюва гостуването си на Сервет с 2:0. Попаденията вкараха Лукаш Масопуст и Иго Огбу.