Отборът на Рома победи с 1:0 като гост Лече в

...

Рома се вдигна и спечели „вълчата” битка

Отборът на Рома победи с 1:0 като посетител Лече в мач от шестия кръг на Серия А. Единственото попадение на „ Стадио Виа дел Маре” бе дело на Един Джеко, който в 56-ата минута съвършено засече центриране и осъществя с глава. Така Рома съумя да се върне на победния път, откакто в предния кръг позволи проваляне от Аталанта

През първото полувреме Рома бе тоталния хегемон на терена, само че не съумя да стигне до попадение. Всичко по-интересно се случи през втората част на дуела.

В 48-ата минута лятното попълнение на Рома Хенрих Мхитарян се озова непокрит на обещаваща позиция откакто получи центриране на ръба на пеналтерията. Опитът му обаче прелетя на косъм от лявата греда.

В 56-ата Мхитарян центрира добре в наказателното поле, където на добра позиция бе Един Джеко, който стреля с глава и изпрати топката в средата на вратата на Габриел, откривайки резултата в срещата.

В 79-а минута Фабио Лучони игра с ръка, за което получи жълт картон и отсъди дузпа за Рома. Александър Коларов изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата, само че Габриел се хвърли в вярната посока, с цел да предотврати попадението.

В 81-ата минута Крис Смолинг скочи в наказателното поле, с цел да засече топката от статично състояние и забоде удара си с глава право в средата на вратата, само че вратарят показва съвършен инстикт и го извади.

След успеха Рома се намира на 5-а позиция в класирането и има 11 точки, а Лече е 15-и с актив от 6 точки.