Отборът на Рилски спортист спечели бронзовия медал в Балканската лига

...

Рилски спортист стигна до бронза в Балканската лига

Отборът на Рилски състезател завоюва бронзовия орден в Балканската лига по баскетбол. В разногласието за третото място домакините на Финалната четворка от Самоков се постановиха с.. след продължение против македонския Блокотехна Гевгелия. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров бяха в ролята на догонващи през съвсем цялото време на мача, като имаха водачество само в самото начало на мача, първите минути на второто полувреме и за един миг в четвъртата част, само че в никой от тях задатъкът им не бе по-голям от две точки.

Чак в добавеното време Рилецо съумя да се откъсне уверено пред противника си, като това стана след серия от 9:0 точки в първите 3,5 минути на продължението. Мартин Маринов бе най-резултатен за Рилски състезател с 25 точки. Травис Тейлър направи " дабъл-дабъл " от 18 точки и 11 битки, а Дерек Райт добави 12 точки за успеха. За Блокотехна Данило Миятович осъществя 31 точки, а с 16 се доклади Марян Младенович. По-късно през днешния ден е и финалът в шампионата, като един против различен се изправят тимовете на Левски Лукойл и косовския Башкими. Срещата стартира в 18:30 в " Арена Самоков ".

Финална четворка на Балканската лига по баскетбол за мъже:

мач за третото място:
Рилски състезател (България) - Блокотехна (Македония) - 92:79 (16:26, 22:16, 18:18, 21:17, 15:2) след продължение