Отборът на Рилски спортист спечели 13-та си победа в Националната

...

Рилски спортист се справи с Черно море във Варна

Отборът на Рилски състезател завоюва 13-та си победа в Националната баскетболна лига Тимът от Самоков надви над Черно море Тича във Варна с 91:67 точки.

Победителите имаха проблеми единствено през първите две елементи. Гостите вкараха 7 пъти от тройката от 16 опита, до момента в който домакините осъществиха 8 тройки, само че от 32 опита.

Баскетболистите на Рилски състезател завоюваха 39 против 32 битки за домакините.

Двата тима изиграха забавна първа част. Домакините започнаха стремително и за близо 3 минути поведоха с 9:1. Гостите съумяха да изравнят резултата в средата на първата четвърт при 11:11, само че по-късно още веднъж Черно море Тича съумя да поведе в резултата. В самия завършек на първата част гостите изравниха при 21:21, а след два сполучливо осъществени фаула от Травис Тейлър я завоюваха с 23:21.

И през втората част играта бе равностойна. Домакините съумяха да изравнят резултата при 29:29 малко преди средата на частта, след което и поведоха. Играчите на Черно море Тича демонстрираха добра игра и пукотевица, успяваха да поддържат задатък и на полувремето водеха с 2 точки - 42:40. През първите две елементи доста добре за домакините се показа Николай Грозев, който съумя да вкара 16 точки.

След почивката играта още веднъж бе доста оспорвана. Гостите небрежно вкараха шест точки и поведоха, само че играчите на Черно море Тича съумяха да извърнат още веднъж резултата в своя изгода при 49:48. Последва тъждество при 51:51, след което гостите демонстрираха по-добра игра, възползваха се от неточности в играта на домакините и поведоха със 9 точки при 65:56. Рилски състезател съумя да поддържа преднината си и преди последната част резултатът бе 69:60 за отбора от Самоков.

През последната част Рилски състезател игра доста по-добре от домакините, чиято игра и пукотевица бе извънредно слаба. Гостите се възползваха оптимално от слабостите на Черно море Тича и започнаха да натрупат преднина, като за към 8 минути и половина съумяха да осъществят 22 против единствено 2 точки за домакините. Рилски състезател умерено взе последната част с 22:7 и надлежно мача с 91:67 точки.

Срещи от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Черно море Тича (Варна) - Рилски състезател (Самоков) - 67:91 (21:23, 21:17, 18:29, 7:22)

в събота:
Ямбол - Спартак (Плевен) - 116:106 (29:22, 33:28, 23:27, 31:29)
Левски Лукойл (София) - Академик Бултекс 99 (Пловдив) 109:97 (19:22, 22:13, 21:27, 27:27, 20:8) след продължение