Отборът на Рилски спортист се поздрави с четвърта поредна победа

...

Рилски спортист с четвърта поредна победа в НБЛ, справи се и с ЦСКА

Отборът на Рилски състезател се поздрави с четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига и най-малко краткотрайно оглави еднолично класирането след четвъртия кръг.

Като домакини самоковци се постановиха над ЦСКА с 84:72 (23:17, 24:15, 15:22, 22:18). Двубоят в " Арена Самоков " се движеше много умерено за отбора на Рилски състезател, който водеше с 47:32 на полувремето.

През втората част на мача обаче баскетболистите на Росен Барчовски направиха взлом, който ги приближи единствено на две точки след панер и фаул на Дерил Оуенс 4 минути преди края, когато резултатът стана 69:67. Рилски състезател обаче отговори със серия от 15:2 точки, която реши мача.

Най-резултатни за спечелилите от Рилски състезател бяха Брендън Рандолф и Димаджио Уигинс с по 19 точки, а капитанът Чавдар Костов добави 18 точки.

За ЦСКА Дерил Оуенс бе над всички с 30 точки, а с 19 се регистрира Зейн Ноулс. Мартин Сотиров завърши срещата с 14 точки. В класирането " алените " заемат пето място с две победи и две загуби.
Източник: novsport.com