Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа пета поредна победа в

...

Рилски спортист мачка в Балканската лига

Отборът на Рилски състезател (Самоков) записа пета поредна победа в Балканската лига, откакто довечера се наложи при визитата си в Косово на KB Башкими със 105:69 (33:11; 25:18; 28:11; 19:29).

Еван Равенел беше най-резултатен за самоковци – 19 точки, а Травис Тейлър и Дерек Райт прибавиха надлежно по 15 и 14 точки.

Джамир Ханан беше най-полезен за домакините и завърши с „ дабъл-дабъл “ – 20 точки и 15 битки, а Дейсън Найт и Ейдриън Мотли завършиха надлежно с по 17 и 14 точки.

Баскетболистите на Рилски състезател поеха самодейността още от първия съдийски сигнал, като не оставиха никакво подозрение, че са по-класния от двата състава на терена.

Още след първите 10 минути момчетата на Людмил Хаджисотиров имаха повече от удобен задатък – 33:11, като през вторите 10 минути разликата продължи да се повишава и на почивката Рилецо водеше с 29 точки – 58:29.

През второто полувреме обстановката на терена не се промени, като само в последните 10 минути самоковци понижиха темпото и отстъпиха самодейността на Башкими, само че това не промени нищо и последния съдийски сигнал подпечата успеха за Рилски състезател – 105:69.

KB Башкими – Рилски състезател 69:105 (11:33; 18:25; 11:28; 29:19)

КВ Башкими: Зекияй 4, Тмушич 12, Мотли 14, Ханан 20, Найт 17 (Зенелай 2, Бирай, Тахимири,

Рилски състезател: Георгиев 12, Бозов 2, Райт 14, Тейлър 15, Джетър 13 (Иванов, Маринов 13, Маринчешки 5, Франсис 6, Васов 6, Гелов, Равенел 19)