Отборът на Рилски спортист победи Шампион 2006 със 75:57 (17:14,

...

Рилски спортист постигна нов успех на сметката си

Отборът на Рилски състезател победи Шампион 2006 със 75:57 (17:14, 29:11, 18:12, 11:20) като хазаин в мач от седмия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами. Успехът бе трети следващ и общо четвърти за състава от Самоков, който заема трето място във краткотрайното класиране с 11 точки. Баскетболистките на Шампион 2006 позволиха четвърта загуба от седем изиграни дуела и остават на четвърта позиция с 10 точки.

Домакините водеха през целия мач, като на след 10 минути игра имаха 3 точки задатък – 17:14, а след по-силна втора четвърт усилиха преднината си до 19 точки при 46:25. След почивката Рилски състезател продължи да управлява срещата, а преди последния интервал водеше с 64:37. Най-голямата разлика доближи 29 точки.

Вероника Джикова и Деница Манолова осъществиха по 17 точки за победителките. Джикова добави 11 битки и 8 асистенции, а Манолова – 9 битки и 2 асистенции.

За състава на Шампион 2006 най-резултатна беше Елена Димова с 11 точки и 6 битки.

В идващия кръг на 10 декември отборът на Рилски състезател ще гостува на Монтана 2003, до момента в който тимът на Шампион 2006 ще играе против Локомотив София.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.