Отборът на Рилски спортист победи Локомотив София със 77:45 (23:11,

...

Рилски не остави шансове на Локо София

Отборът на Рилски състезател победи Локомотив София със 77:45 (23:11, 19:16, 11:7, 24:11) като посетител в изтеглен мач от десетия кръг на шампионата на България по баскетбол за дами. Победата бе пета от девет срещи за състава от Самоков, а Локомотив позволи шесто проваляне също от девет изиграни мача.

Двубоят бе равносилен само в началните 4-5 минути преди гостите да създадат серия от 17 безответни точки и да поведат с 23:11 след първата част. До края на срещата баскетболистите на Рилски състезател направляваха играта, натрупаха задатък от 42:27 на почивката, а преди четвъртата част водеха с 53:34. Най-голямата разлика в мача доближи 34 точки.

Ивана Бонева бе най-резултатна за триумфа на самоковския отбор с 23 точки и 5 битки, а Деница Манолова оформи „ дабъл-дабъл “ с 18 точки и 11 битки.

За домакините от Локомотив София Магдалена Георгиева означи 12 точки, а 11 точки добави Мина Василева.

В идващия по стратегия девети кръг от шампионата на България на 17 декември Рилски състезател приема Берое в Самоков, а отборът на Локомотив ще бъде хазаин на Монтана 2003 в София.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.