Отборът на Рилски спортист победи Черноморец с 82:75 (27:13, 14:28,

...

Рилски спортист изравни на Черноморец в полуфиналната серия в НБЛ

Отборът на Рилски състезател победи Черноморец с 82:75 (27:13, 14:28, 21:21, 20:13) като хазаин в Самоков във втория мач от полуфиналния конфликт сред двата тима в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни резултата в серията на 1:1 триумфа.

Играе се до три победи от пет вероятни срещи, а хазаин на идващите две ще бъде Черноморец в новата „ Арена Бургас “ на 18 май (четвъртък) и на 20 май (събота). При ново тъждество и нужда от пети дуел, той ще се организира на 23 май в Самоков.

Сблъсъкът предложи завладяващи моменти за феновете, като домакините на няколко пъти се откъсваха в резултата, а Черноморец ги догонваше. Самоковци направиха повече неточности (19-13), само че завоюваха изрично битката под коша (50-29).

Домакините започнаха по-агресивно и изиграха мощна първа част, в която натрупаха задатък от 27:13. Баскетболистите на Рилски състезател дръпнаха с 16 точки в първата минута на втората четвърт след точни стрелби на Чавдар Костов и Брандън Рандълф за 31:15, само че бургазлии последователно съкратиха дистанцията след положителни изяви на Георги Боянов и Джордан Тъкър. Самоковци останаха без панер в последните две минути преди почивката и Черноморец изравни за 41:41 в края на първото полувреме.

Гостите първи вкараха панер след почивката, само че със серия от 9:0 в началните три минути на третата четвърт Рилски състезател поведе с 50:43. Йордан Минчев даде звук на съотборниците си, вкарвайки 10 точки за 5 минути и оказа помощ за задатък от 55:45 за домакините. Те водеха с 62:54 при оставащи минута и 40 секунди от частта, само че Черноморец отново съумя да изравни, отбелязвайки 8 безответни точки за 62:62 преди заключителния интервал.

Състезателите на Рилски състезател реагираха със серия от 9:0 за близо три минути игра в последната четвърт и се откъснаха със 71:62, само че с сполучливи стрелби на Боянов и Николай Титков бургазлии отново се приближиха на 4 точки при 69:73 две минути и половина преди края на срещата. Рилски състезател обаче не разреши да се стигне до поврат и записа първи триумф в серията откакто позволи домакинско проваляне през уикенда.

Отличен мач за самоковци изигра Йордан Минчев, който бе най-полезен за успеха с 26 точки и 11 битки. Освен Минчев за домакините се отличиха Чавдар Костов с 16 точки и 8 битки и Брандън Рандълф с 13 точки и 7 битки.

Георги Боянов бе най-полезен за Черноморец и приключи с 30 точки и 7 битки, а Джордан Тъкър се включи с 15 точки.

В другата полуфинална серия сред Балкан и ЦСКА резултатът също е 1:1 победи и предстоят два мача в София.