Отборът на реши изхода на мача с , който даде

...

Селта унищожи Елче за една минута

Отборът на реши изхода на мача с, който даде началото на 23-ия кръг на Ла Лига, единствено в границите на една минута в края на първото полувреме. Тимът от Виго завоюва вкъщи с 3:1 и диша умерено в средата на таблицата, до момента в който гостите са предпоследни и към този момент в 16 мача не познават усета на успеха.

Нищо не предвещаваше разгрома на Елче, който стартира добре срещата, само че последователно Селта взе самодейността и след няколко пропуснати благоприятни условия за гол нанесе своя удар в края на първите 45 минути. откри в 45-ата минута след асистенция на Нолито.

Само минута по-късно удвои. Гостите не излязоха сломени след почивката и върнаха интригата в 50-ата минута, когато понижи, възползвайки се от неточност на стража. В 68-ата минута обаче Санти Мина означи втория си гол в мача, който се оказа съдбоносен за първия триумф за Селта през 2021 година.

Ла Лига 23 кръг, петък 12 февруари  Селта 3:1краен резулат  Елче