Отборът на Рен постигна победа с 3:1 над Каен в

...

Рен затвърди добрата си форма и срещу Каен

Отборът на Рен реализира победа с 3:1 над Каен в мач от 28-мия кръг на Лига 1 и затвърди положителната си форма, демонстрирана през седмицата при успеха с 3:1 над Арсенал в Лига Европа. Двубоят се разви по същия метод, както против лондонските “артилеристи”. Гостите започнаха по-добре мача и поведоха посредством Казимир Нинга в 20-ата минута, само че обстановката на терена се промени радикално единствено четвърт час по-късно, когато Йоел Армугом получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 индивида. Домакините се възползваха от това и осъществиха посредством Бенжамен Бьориго преди почивката, а след нея Адриен Юну и М'Байе Нианг направиха обрата цялостен. С успеха Рен събра 40 точки и излезе на осмо място в Лига 1, до момента в който Каен е на 18-а позиция с 21 точки, на шест под чертата на изпадащите.