Отборът на Рен победи с 3:2 Тулуза в двубой от

...

Рен победи Тулуза в голово шоу

Отборът на Рен победи с 3:2 Тулуза в дуел от 11-тия кръг на френската Лига 1. В воин за отбора от Бретан се трансформира резервата Ян Гбохо, който вкара победния гол в първата минута на добавеното време с първото си допиране до топката.

Домакините с 2:0 до шестата минута след голове на Мбайе Нианг в 3-ата и Адриен Хюну в 6-ата.

Гостите обаче съумяха да изравнят посредством Матийо Досеви в 41-ата и Макс Градел от фаул в 84-тата минута.

Домакините въпреки всичко стигнаха до успеха след бърза офанзива, която бе приключена от резервата Ян Гбохо с първото си допиране. Той насочи слаб, само че акуратен удар и донесе трите точки за отбора си.

Така Рен събира актив от 15 точки и са на 10-ата позиция. Тулуза остават 17-ти с 12 точки. В идващия кръг Рен гостуват на Ним, до момента в който Тулуза одобряват Олимпик Лион.